Tolgahan Sayışman=Yakışıklılık Abidesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Tolgahan Sayışman=Yakışıklılık Abidesi

Tolgahan Sayışman İle İlgili Her Şey...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Galatasaray

+4
qlsm
vahide*mustafa
sena05
vahidemustafa
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
sena05
Moderatör/Süper Tolgahancı
sena05

Galatasaray - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPaz Haz. 28, 2009 9:58 pm

Hleb'e kanca

Yönetim, Brezilyalı yıldızı satarsa Belaruslu virtüöze teklif yapacak.

Rota İspanya
Transferde önceliği bir golcü ile bir stopere veren G.Saray, Cassio Lincoln'ün gitme ihtimaline karşılık iyi bir '10 numara' arayışına başladı. Yönetimin, Almanya kampına da katılmayan sambacıyı artık tamamen gözden çıkardığı ve alternatif olarak Barcelonalı Alexandr Hleb'i gündemine aldığı öğrenildi. Lincoln satılabilirse,
Belaruslu oyun kurucu için resmi girişimlere başlanacağı belirtiliyor.

Yedek kalıyor
Katalan ekibine 2008'de Arsenal'den transfer olan Hleb, İspanya'da umduğunu bulamadı. Messi, İniesta ve Xavi gibi yıldızların arasında sadece 19 maçta şans bulan ve genellikle yedek kulübesinde oturan orta saha oyuncusunun, Rijkaard faktörüyle ikna edilebileceği kaydedildi. Belarus'ta 4 kez yılın futbolcusu seçilen, Stuttgart'ta asist kralı olan, Arsenal'de zirve yapan Hleb, 27 yaşında.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 29, 2009 10:14 pm

Galatasaray - Sayfa 2 14bqi61

Galatasaray - Sayfa 2 34ytb7k

ikiside cansumun bana yaptıı imzalar =)
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 02, 2009 1:02 pm

Medya Bilgilendirme: İmza Töreni

Oyuncumuz Leo Franco, bugün yerel saatle 13:45’da Galatasaray Futbol Takımı’nın Hollanda’da kamp yaptığı Bilderberg Otel’de resmi sözleşme imzalayacaktır.

Medya mensuplarının bilgisine sunulur.

Galatasaray Futbol AŞ
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 02, 2009 1:02 pm

Abdul Kader Keita Galatasaray'da

Fransa'nın Olympique Lyonnais kulübünde forma giyen Fildişi Sahilleri milli oyuncusu Abdul Kader Keita ile dün sabaha karşı 3 yıllığına anlaşma sağlandı. 27 yaşında ve 1.84 boyundaki kanat (sağ/sol kanat) oyuncusu 2009/2010 sezonunda Galatasaray forması giyecek.

Galatasaray Spor Kulübü

Abdul Kader Keita kimdir?
Abdul Kader Keita 6 Ağustos 1981 doğumlu. 33 kere Fildişi Sahilleri milli formasını giyen forvet oyuncusu futbol kariyerine 1999-2000 sezonunda Africa Sports'da başladı. Daha sonra sırası ile Etoile du Sahel, Al Ain, Al Sadd, Lille ve Olympique Lyonnais takımlarında forma giydi. 1.84 boyundaki Keita, 2007-2008 sezonunda da Lyonnais'da Milan Baros ile birlikte oynamışlardı.

Kariyeri
1999-2000 Africa Sports 23 (4 gol)
2000-2001 Etoial du Sahel 22 (7 go)
2001-2002 Al Ain 19 (6 gol)
2002-2005 Al Sadd 71 (23 gol)
2005-2007 Lille 63 (14 gol)
2007-2009 Olympique Lyonnais 52 (5 gol)

(lionu topluyoruz hee =) )
sena05
sena05

"Biz yaparız"

02 Temmuz 2009 Perşembe * 12:38

Toplu Konut İdaresi'nin Seyrantepe ihalesini iptal etmesiyle birlikte durma aşamasına gelen stadın durumu tartışma konusu oldu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin Seyrantepe ihalesini iptal etmesiyle birlikte durma aşamasına gelen stadın durumu tartışma konusu oldu.

TOKi konu ile ilgili olarak en kısa sürede ihale açılması için kolları sıvarken, yarım kalan inşaatın ihalesine katılım olmaması durumunda da "Biz yaparız" mesajı verdi.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar yaptığı yazılı açıklamada projenin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. İlk etapta projenin devamı için ihale açılacağı belirtilen açıklamada, bunun gerçekleşmemesi durumunda da TOKİ'nin projeyi tamamlamak için elinde her türlü imkan bulunduğu ifade edildi.
sena05
sena05

Rijkaard'ın vurucu timi

02 Temmuz 2009 Perşembe * 08:52

Aslan’ın hocası Frank Rijkaard, kafasındaki sistemi yavaş yavaş oyuncularına aktarmaya başladı. Hollandalı çalıştırıcı, daha önceden de tahmin edildiği üzere, 4-3-3 sistemiyle takımını sahaya sürecek.

Aslan'ın hocası Frank Rijkaard, kafasındaki sistemi yavaş yavaş oyuncularına aktarmaya başladı. Hollandalı çalıştırıcı, daha önceden de tahmin edildiği üzere, 4-3-3 sistemiyle takımını sahaya sürecek. Ancak bu sistem, kendisinin Barcelona'da uyguladığından biraz daha farklı olacak. Bu daha çok, Guardiola'nın sezona damgasını vuran takımının oynadığı sisteme benziyor. Rijkaard, elindeki oyunu iki yönlü oynayabilen orta saha oyuncularını hem pres yapan hem de oyun kuran bir düzende kullanmayı planlıyor. Bunlar da; Ayhan, Linderoth ve Barış'tan oluşacak. Rotasyon sisteminde, Mehmet Topal ile Mustafa Sarp da kadroya dahil olacak.

Önce pres, sonra gol!
Hücumda ise üçlü forvetle, rakiplere nefes aldırmamayı planlıyor Rijkaard. Arda Turan sola yakın, Milan Baros ise sağa yakın oynayacak. Yeni transfer edilecek santrforla hücum hattı tamamlanacak. Burada, kadroya katılacak ismin durumuna göre, Baros en uca, yeni transfer sağ tarafa geçebilir. Bu üçlü hem ileride pres yapacak hem de çapraz koşularla rakip savunmaları bunaltacak. Harry Kewell ise bu bölgenin en güçlü alternatifi konumunda olacak.

Defans hattı öne çıkacak
Savunma kurgusunda isim olarak çok büyük değişiklik şimdilik görünmese de, uygulama açısından büyük farklar göze çarpıyor. Rijkaard, defans hattını olabildiğince ileriye çekmeyi ve rakibi önde sıkıştırmayı deneyecek. Bu da sürekli olarak hücum yapan bir takım ortaya çıkacağı anlamına geliyor.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 02, 2009 1:03 pm

"Taraftar büyük etken"

02 Temmuz 2009 Perşembe * 12:46

Galatasarayımız'ın yeni transferi Arjantinli kaleci Leo Franco, ilk röportajını Galatasaray TV'ye verdi.

-12 yıl sonra İspanya'dan çıkıp Türkiye'ye, İstanbul'a geldi. Türkiye'yle ilgili ilk izlenimleri neler. Kulüp olsun, tesis olsun kendisine gösterilen ilgi olsun.

-Türkiye'ye bu ikinci gelişim. Dolayısıyla çok yakından tanıyorum. Güzel ve büyük bir ülke. İnsanları ise çok sıcak ve sevecen.

-"Galatasaray benim için bir meydan okuma. İlerisi için atılmış bir adım" dediniz. Bu sözleri biraz açabilirmisiniz?

-Galatasaray çok büyük ve dünya çapında tanınmış bir kulüp. Atletico Madrid'den Galatasaray'a gelerek kariyerimde çok önemli bir adım attım. Çünkü Galatasaray benim için bir basamak. Ailemle beraber gelen teklifi bu yönüyle değerlendirdik ve Türkiye'nin yaşanılacak güzel yerlerden biri olduğunu da bilerek imzayı attım.

-La Liga'da en fazla yabancı formayı giyen yabancı kaleci ünvanını elinde bulunduruyorsunuz. Bu başarı öyküsünden bahseder misiniz?

-Başarının asıl sebebi çok çalışmak. Her maça final maçı gözüyle baktığınızda yani bir bakıma formunuzu garanti altına aldığınızda, başarı kendiliğinden geliyor.

-Galatasaray'a karşı Mallorca kalesini korudu. Hem o maçı hem o günleri biraz anlatabilir misiniz?

-O dönem Galatasaray UEFA ve Süper Kupa'yı kazanmayı başarmıştı. Bizde Mallorca olarak o dönem değişim süreci içerisindeydik. Takımda genç oyuncular ağırlıktaydı ve tecrübesiz bir ekiptik. Galatasaray ise büyük yıldızları olan tecrübeli bir takımdı. Neticesinde ise kazandı. Ali Sami Yen'deki maçta da taraftarın Galatasaray'a desteği, bizim üzerimizde büyük baskı yaratmıştı. O maç medyada uzun süre sansasyon yaratmıştı.

-İspanya'dan tanıdığınız dünyaca ünlü teknik direktör Frank Rijkaard şimdi Galatasaray'da yeni hocanız oldu. Frank Rijkaard'a İspanya'da bakış açınız nasıldı. Rijkaard hakkında neler düşünüyorsunuz?

-Frank Rijkaard, Avrupa Kupası kazanmış bir antrenör. Barcelona'da çok zaman harcadı, emek verdi. Kuşkusuz bugünkü Barcelona'nın başarısında kendisinin çok büyük emeği var. Benim için Frank ile çalışmak çok büyük ve onur verici bir olay.

-Galatasaray'a kalecilik yapmış oyuncular zamanla birer efsane oldu. Simoviç, Taffarel, Mondragon gibi. Kendinize Galatasaray'da efsane olmak gibi bir misyon edindiniz mi?

-Futbolda adım adım ilerlemek söz konusu. Birdenbire gelecekten bahsetmek mümkün değil. Saydığınız kalecileri, Taffarel olsun Mondragon olsun, gerek kişisel olarak gerekse oyun yapıları olarak tanıyorum. İkisi de bence çok başarılıydı ve benim de hedefim tabiki bu isimler gibi kalıcı olmak.

-Sizin de transferinizle birlikte Galatasaray kalesinde ciddi bir rekabet oluştu. Galatasaray'da Aykut ve Orkun gibi iki yetenekli kaleci daha var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz, kendi şansınızı nasıl görüyorsunuz?

-Galatasaray gibi büyük kulüplerde çok fazla forma rekabeti vardır. Diğer mevkilerde olduğu gibi kalede de rekabet fazla. Ve rekabetin olduğu yerde başarı gelir.

-22 veya 23 yaşında genç bir kaleci olmak mı daha avantajlı, 32 yaşında daha olgun bir kaleci olmak mı avantajlı? Tecrübe yaşa mı bağlı, bununla ilgili görüşleriniz nelerdir?

-İnanıyorumki, yaşın tecrübeyle çok büyük ilgisi yok. İstikrar ve sakinlik her zaman tecrübenin gelişmesine yardımcı olur. Valdes ve Casillas'a baktığımız zaman, genç isimler. Fakat devamlı oynadıkları için çok tecrübe kazanmışlar.

-Daha önce Mallorca formasıyla Ali Sami Yen'e çıktınız. Mutlaka hatırlıyorsunuzdur. Galatasaray taraftarı hakkında neler biliyor ve nasıl buluyorsunuz?

-Ali Sami Yen'in rakip takımlara çok büyük baskısı oluyor. Taraftarın desteği maça farklı bir enerji itici güç katıyor. Bu atmosferde oynamak deplasman takımı adına zorlaşıyor. Taraftarın desteği her zaman başarı için büyük etkendir.

-Dünya üzerinde çok önemli derbilerden birisi de Atletico Madrid - Real Madrid derbisi. Türkiye'de ise Galatasaray - Fenerbahçe derbisi çok önemlidir ve dünyanın sayılı derbileri arasındadır. Derbilerin başkahramanları genelde kaleciler veya o kalecileri avlayan forvet oyuncuları olur. İspanya'daki derbi atmosferinden bahseder misiniz? Ayrıca Türkiye'deki derbi heyecanını duydunuz mu, bakış açınız nasıl?

-Tabi ki kalecilerin takımda önemli yerleri var. Bu tarz maçlar diğer maçlardan konum itibariyle farklıdır. Burada önemli olan kaleci. Özellikle takım olarak düşünmek gerekir. Bu yıl Fenerbahçe ile oynayacağımız maçları kazanmak için elimden geleni yapacağım.

-Galatasaray camiasına ve taraftarına mesajınız nedir?

-Bu sene takım yeni bir oluşum içerisinde. Ben de bu oluşumun bir parçasıyım. Tek söyleyebileceğim taraftarlara göze hoş gelen başarılı bir takım izlettirebilmek için çok çalışacağız.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPaz Tem. 05, 2009 1:44 pm

Kral Baros konuştu!

05 Temmuz 2009 Pazar * 10:27

Gol Kralı Milan Baros, 4-3-3 sistemiyle mükemmel uyum gösterecek nitelikte bir kadroya sahip olduğumuzu söyledi.

Gol Kralı Milan Baros, Rijkaard'ın yeni sezonda oynatacağını açıkladığı 4-3-3 sistemiyle mükemmel uyum gösterecek nitelikte bir kadroya sahip olduklarını söyledi.

Yanında iki forvet oyuncusu olduğunda kendisini daha iyi hissettiğini kaydeden Çek futbolcu, “Dengeli hücum yapıp, savunmayı önde başlatmak günümüz futbolunun en ideal modeli. Ancak bunun için tempolu, kondisyonu yüksek bir takıma sahip olmanız lazım. Bu nitelikte birçok oyuncuya sahibiz. Rijkaard ne istediğini bilen ve hedeflerini en doğru biçimde aktarabilen bir hoca. Çok kaliteli antrenörlere sahibiz. Bu sezonun çok farklı olacağını şimdiden söyleyebilirim. Coşan ve coşturan bir takım yolda” dedi.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPaz Tem. 05, 2009 10:56 pm

GEÇEN YILIN GOL KRALI MILAN BAROS, AVEA KAMP GÜNLÜĞÜ PROGRAMI’NDA GALATASARAY TELEVİZYONU’NA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI.

- Geçen yılın gol kralı olarak yanımızda Milan Baros var. Kampla ilgili düşünceleri neler?

Sezonu iyi geçirmemiz için çok önemli bir zamandayız. Bu zamanı iyi geçirmemiz gerekir. Yaklaşık 8 gündür takımla beraberim. Tabi ki çok çalışıyoruz. Bundan sonraki hafta da çok çalışıp, sezona iyi başlamak istiyoruz.

- Hollanda’nın saha ve hava koşulları nasıl?

Umarım hava haftaya daha güzel olur. Çünkü geçtiğimiz hafta çok sıcak günler geçirdik. İstanbul’daki havadan pek bir farkı yoktu ama sonuçta çalışmamız gereken bir dönemdeyiz. Bahaneler bulmamamız gerekir. Umarım gelecek hafta daha güzel bir havada çalışma yaparız.

- Milan Baros’un tatili nasıl geçti?

Hem ailemi görmek hem de kızkardeşim evleneceği için öncelikle Çek Cumhuriyeti’ne gittim. Ondan sonra tatilime Yunanistan’da devam ettim.

- Geçen yıl takım olarak başarıyı yakalayamamayı Milan Baros neye bağlıyor?

Geçen yıl bizden beklentiler çok yüksekti fakat geçen yıl en büyük problem sürekliliği yakalayamayışımızdı. Son 7-8 haftada da hala şampiyon olabilirdik ama berabere kaldığımız Ankaraspor maçı bizi yarıştan kopartan maçtı. Buradan taraftara söz veriyorum, seneye çok daha iyi işler yapacağız.

- Geçen yılki mağlubiyetlerde takımda motivasyon sorunları mı yaşandı yoksa sakatlıklar mı başrol oynadı?

Tabi ki sakatlıklar takım içinde büyük sıkıntılar yaratabiliyor. Çünkü önemli futbolcularınız sakatlanabiliyor. Ama bunun tek sebep olarak gösterilmemesi gerekiyor. Büyük takım olmanın en önemli unsuru sakatlıklarla başa çıkabilmektir. Şimdi daha geniş bir kadromuz var. Bu sezon bu tip sorunlar yaşamayacağımızı düşünüyorum.

- Milan Baros, Kader Keita transferi için ne düşünüyor?

Kendisiyle beraber Olimpic Lyon’da 1 sezon oynadık. Gerçekten çok süratli bir oyuncu. Bu süratinin yanında teknik kapasitesi de gerçekten çok yüksek. Şu anda oynadığımız sistemde bence kilit bir isim olabilir. Çünkü kendisi hem sağ kanatta hem de forvette oynama özelliğine sahip. O yüzden bizim için çok önemli bir oyuncu olacağına inanıyorum.

- Takımda Arda Turan, Milan Baros, Shabani Nonda, Harry Kewell gibi hücum oyununu seven futbolcular var. Frank Rijkaard da 4-3-3 sistemi le hücum futbolu oynatacağının sinyallerini veriyor. Bu konuda Milan Baros neler söyleyecek?

Lig uzun bir maraton. Onun için kaliteli oyuncuların bizimle beraber olması hem takım için hem de hocamızın kafasındaki sistem için iyi. Takımda çok fazla atak oynayan oyuncular var. O yüzden çok başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum.

- Milan Baros geçen yıl attığı gollerle takımına birçok maç kazandırdı ve attığı goller sonucunda gol kralı oldu. Gelecek sene gol krallığında iddialı mı?

Geçtiğimiz sene dediğiniz gibi gol kralı oldum. Fakat bu sadece benim başarım değil takım arkadaşlarımın da başarısı. Birçok gol onların sayesinde oldu ama benim tercihim her zaman şu yöndedir; takım şampiyon olsun veya takım şampiyonlar ligine gitsin. Benim veya başkasının gol kralı olduğu çok da önemli değil. O yüzden önemli olan takımın başarısıdır.

- Frank Rijkaard’ın 4-3-3 sistemiyle kendisinin daha fazla gol atacağını düşünüyor mu?

Önemli olan tabi ki takımın kalitesi. Mutlaka sistem de önemli ama takımımız kaliteli olduğu sürece sistem belki ikinci planda kalabilir. Çünkü geçen seneye baktığımızda yine ben tek forvet gibi oynadım. Bu sene yeni bir sistem, yeni bir manatalite ve bazı farklılıklar var. Kaliteli futbolcularla bu sene umarım daha fazla gol atacağız.

- Tek forvet değil de yanındaki eleman sayısı iki olursa şu anki mevcut kadroda kiminle oynamayı tercih eder?

Tabi bu sorunun muhattabı biraz da hocamız. Çünkü şu an hazırlık kampındayız ve herkes forma giymek için çok iyi mücadele ediyor. Şu anda ilk on bire girip girmeyeceğimi ben de bilmiyorum. O yüzden bu sorunun bire bir muhattabı hocamızdır.

- Milan Baros geçen yıl Türkiye Ligi’nde onun da alışma süreciydi. İlk senesinde rakipleri ve ligi tanıdı. Oynanan futbol onun tamamen alıştığı ve bundan sonra daha fazlasıyla verim göstereceği bir futbol olacak. Galatasaray’daki ikinci yılı tecrübesi açısından kendisine neler katacak?

İki sezonu kıyasladığımızda mutlaka önümüzdeki sezon benim için biraz daha kolay olacaktır. Çünkü yeni bir transfer için özellikle yabancı bir futbolcu için ilk sene kolay geçmiyor. Takım hakkında fazla bilginiz olmuyor ve rakipleri tanımıyorsunuz. Gideceğiniz, oynayacağınız stadları tanımıyorsunuz. Şu anda ben o bilgiye sahibim. Oynayacağım stadı, rakip taraftarları, rakip defansı, rakip futbolcuları çok iyi tanıyorum. O yüzden mutlaka bu durum bana bir avantaj getirecektir.

- Birkaç program önce Gökhan Zan konuğumuz olmuştu ve kendisine en çekindiği forvetleri sorduğumda Milan Baros’un ismini ilk sırada vermişti. “En azından Milan Baros ile karşılıklı oynamaktan kurtuldum” demişti. Bu konuda kendisi neler söyleyecek?

Bu sorunuza biraz Gökhan Zan’ın transferiyle ilgili duygularımı söyleyerek başlamak istiyorum. Gerçekten çok kaliteli bir futbolcu. Geçen sene şampiyon olmuş takımdan geldi. Sonuçta belli bir kaliteye sahip, yurtdışı tecrübesi ve milli takım tecrübesi olan bir oyuncu. O yüzden bize çok büyük artıları olacaktır. Bu tip transferleri yaptığımızda daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum.

- Peki onu zorlayan, bire bir boğuşmaktan çok hoşlanmadığı oyuncular var mı ligimizde?

Bence futbolda hiçbir defanstan, hiçbir takımdan çekinmemek gerekiyor. Geçtiğimiz sezona baktığımızda ben birçok maçta iki stoperle tek başıma boğuştum. Maç başlamadan bu tip düşüncelerle çıkarsanız zaten başarılı olma şansınız hiç yok. O yüzden hiç bunları düşünmeden kendi performansınıza odaklanmanız gerekir.

- Liverpool’daki parlak dönemi dışında geçen sene Galatasaray performansıyla her ne kadar takım çok başarılı olmasa da kendi kariyeri açısından çok güzel bir yıldı. Bu düşünceye inanıyor mu?

Liverpool’da çok iyi zaman geçirdim. Ondan sonra oradan ayrılmak tabiki beni üzdü ama sonuçta bu durum futbolun içinde olan şeyler. Olympic Lyon’a gittiğimde tek forvet oynuyorduk. Benzema’nın da olması tabiki beni biraz zorladı. Onun haricinde benim herzaman bir düşüncem vardı. Mutlaka bir kulübe gidip, tekrar Liverpool’da yaptığım çıkışı yapacağıma inanıyordum. Bu takım da Galatasaray oldu. Galatasaray’a geldiğim için çok mutluyum ve bu patlamayı yaptığımı düşünüyorum.

- Milan Baros için geçen sene en çok eleştiri oklarına hedef olan konu çok sarı kart görmesiydi. Yanılmıyorsam 9 sarı kart gördü. Çünkü iki defa cezalı konuma düşmüştü. Bu rakam ona göre fazla mı?

Önümüzdeki sezon kendimi biraz daha kontrol etmeye çalışacağım. Sizin de dediğiniz gibi bir forvet oyuncusu için 9 tane sarı kart görmek pek de normal değil. Ama artık hakemleri de, rakipleri de çok daha iyi tanıyorum. O yüzden bu sezon kendimi kontrol edeceğim.

- Biraz hakemlerle diyaloga girmekten mi kaynaklandı?

Evet ama bir problem var. Hakemlere hiçbirşey söyleyemiyorsunuz. Bunlar kötü kelimeler veya ona benzer şeyler değil. Bazen bir pozisyona yakınıyorsunuz ve nedensiz yere sarı kart görüyorsunuz. Mazeret göstermek istemiyorum. Biliyorum çok fazla sarı kart vardı ve bu konuda kendimi geliştirmeye çalışacağım.

- Milan Baros, UEFA Avrupa Ligi’ndeki ilk maçımız olan Tobol karşısında nasıl bir oyun bekliyor?

Mutlaka çok zor bir oyun olacaktır. Hem fiziksel hem de mantalite olarak o maça hazır çıkmamız lazım. Onlar da bizimle oynadıkları için kendilerini göstermek isteyeceklerdir. Bizi zor bir maç bekliyor.

- Milan Baros’un geçen yılki tecrübesine dayanarak gelecek yıl nasıl bir lig bekliyor?

Öncelikle biz Galatasaray olarak rakiplerimize bakmamamız lazım. Onun dışında tabi ki seneye bizi çok heyecanlı, çok zor bir lig bekliyor. Sadece İstanbul takımları değil, Trabzonspor ve Sivasspor da var. Bizim Galatasaray olarak tek hedefimiz şampiyonluktur ve bunu da başaracağımızdan eminim.

- Galatasaray taraftarına mesajları neler?

Taraftarımız mutlaka maçlarımıza gelsinler ve bizi desteklesinler. Bu sene çok daha iyi şeyler yapacağız.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 07, 2009 12:55 pm

2009/2010 Lig Fikstürü

1.Hafta

Diyarbakırspor - Ankaragücü
Antalyaspor - Ankaraspor
Sivasspor - Trabzonspor
Denizlispor - Fenerbahçe
Manisaspor - Eskişehirspor
Gaziantepspor - Galatasaray
Bursaspor - Kasımpaşa
Gençlerbirliği - Kayserispor
Büyükşehir Bld.Spor - Beşiktaş

2.Hafta

Galatasaray - Denizlispor
Beşiktaş - Antalyaspor
Fenerbahçe - Sivasspor
Ankaragücü - Manisaspor
Trabzonspor - Diyarbakırspor
Kayserispor - Gaziantepspor
Kasımpaşa - Büyükşehir Bld.Spor
Eskişehirspor - Bursaspor
Ankaraspor - Gençlerbirliği

3.Hafta

Diyarbakırspor - Fenerbahçe
Antalyaspor - Kasımpaşa
Denizlispor - Sivasspor
Manisaspor - Trabzonspor
Gaziantepspor - Ankaraspor
Galatasaray - Kayserispor
Bursaspor - Ankaragücü
Büyükşehir Bld.Spor - Eskişehirspor
Gençlerbirliği - Beşiktaş

4.Hafta

Trabzonspor - Bursaspor
Fenerbahçe - Manisaspor
Beşiktaş - Gaziantepspor
Ankaragücü - Büyükşehir Bld.Spor
Kayserispor - Denizlispor
Sivasspor - Diyarbakırspor
Kasımpaşa - Gençlerbirliği
Eskişehirspor - Antalyaspor
Ankaraspor - Galatasaray

5.Hafta

Büyükşehir Bld.Spor - Trabzonspor
Antalyaspor - Ankaragücü
Denizlispor - Diyarbakırspor
Kayserispor - Ankaraspor
Gaziantepspor - Kasımpaşa
Manisaspor - Sivasspor
Galatasaray - Beşiktaş
Bursaspor - Fenerbahçe
Gençlerbirliği - Eskişehirspor

6.Hafta

Trabzonspor - Antalyaspor
Ankaragücü - Gençlerbirliği
Fenerbahçe - Büyükşehir Bld.Spor
Beşiktaş - Kayserispor
Sivasspor - Bursaspor
Kasımpaşa - Galatasaray
Eskişehirspor - Gaziantepspor
Diyarbakırspor - Manisaspor
Ankaraspor - Denizlispor

7.Hafta

Ankaraspor - Beşiktaş
Antalyaspor - Fenerbahçe
Kayserispor - Kasımpaşa
Denizlispor - Manisaspor
Gaziantepspor - Ankaragücü
Gençlerbirliği - Trabzonspor
Büyükşehir Bld.Spor - Sivasspor
Galatasaray - Eskişehirspor
Bursaspor - Diyarbakırspor

8.Hafta

Beşiktaş - Denizlispor
Fenerbahçe - Gençlerbirliği
Trabzonspor - Gaziantepspor
Ankaragücü - Galatasaray
Manisaspor - Bursaspor
Sivasspor - Antalyaspor
Kasımpaşa - Ankaraspor
Diyarbakırspor - Büyükşehir Bld.Spor
Eskişehirspor - Kayserispor

9.Hafta

Antalyaspor - Diyarbakırspor
Kayserispor - Ankaragücü
Denizlispor - Bursaspor
Gaziantepspor - Fenerbahçe
Beşiktaş - Kasımpaşa
Büyükşehir Bld.Spor - Manisaspor
Galatasaray - Trabzonspor
Gençlerbirliği - Sivasspor
Ankaraspor - Eskişehirspor

10.Hafta

Bursaspor - Büyükşehir Bld.Spor
Ankaragücü - Ankaraspor
Trabzonspor - Kayserispor
Fenerbahçe - Galatasaray
Manisaspor - Antalyaspor
Sivasspor - Gaziantepspor
Kasımpaşa - Denizlispor
Eskişehirspor - Beşiktaş
Diyarbakırspor - Gençlerbirliği

11.Hafta

Kasımpaşa - Eskişehirspor
Antalyaspor - Bursaspor
Kayserispor - Fenerbahçe
Denizlispor - Büyükşehir Bld.Spor
Beşiktaş - Ankaragücü
Gaziantepspor - Diyarbakırspor
Galatasaray - Sivasspor
Gençlerbirliği - Manisaspor
Ankaraspor - Trabzonspor

12.Hafta

Büyükşehir Bld.Spor - Antalyaspor
Bursaspor - Gençlerbirliği
Fenerbahçe - Ankaraspor
Ankaragücü - Kasımpaşa
Trabzonspor - Beşiktaş
Manisaspor - Gaziantepspor
Sivasspor - Kayserispor
Diyarbakırspor - Galatasaray
Eskişehirspor - Denizlispor

13.Hafta

Eskişehirspor - Ankaragücü
Kayserispor - Diyarbakırspor
Kasımpaşa - Trabzonspor
Denizlispor - Antalyaspor
Gaziantepspor - Bursaspor
Beşiktaş - Fenerbahçe
Galatasaray - Manisaspor
Gençlerbirliği - Büyükşehir Bld.Spor
Ankaraspor - Sivasspor

14.Hafta

Büyükşehir Bld.Spor - Gaziantepspor
Bursaspor - Galatasaray
Fenerbahçe - Kasımpaşa
Trabzonspor - Eskişehirspor
Ankaragücü - Denizlispor
Sivasspor - Beşiktaş
Manisaspor - Kayserispor
Antalyaspor - Gençlerbirliği
Diyarbakırspor - Ankaraspor

15.Hafta

Eskişehirspor - Fenerbahçe
Kasımpaşa - Sivasspor
Gaziantepspor - Antalyaspor
Kayserispor - Bursaspor
Beşiktaş - Diyarbakırspor
Trabzonspor - Ankaragücü
Gençlerbirliği - Denizlispor
Galatasaray - Büyükşehir Bld.Spor
Ankaraspor - Manisaspor

16.Hafta

Gençlerbirliği - Gaziantepspor
Büyükşehir Bld.Spor - Kayserispor
Bursaspor - Ankaraspor
Fenerbahçe - Ankaragücü
Sivasspor - Eskişehirspor
Manisaspor - Beşiktaş
Denizlispor - Trabzonspor
Antalyaspor - Galatasaray
Diyarbakırspor - Kasımpaşa

17.Hafta

Eskişehirspor - Diyarbakırspor
Kayserispor - Antalyaspor
Kasımpaşa - Manisaspor
Gaziantepspor - Denizlispor
Ankaragücü - Sivasspor
Trabzonspor - Fenerbahçe
Beşiktaş - Bursaspor
Galatasaray - Gençlerbirliği
Ankaraspor - Büyükşehir Bld.Spor

18.Hafta

Ankaraspor - Antalyaspor
Galatasaray - Gaziantepspor
Beşiktaş - Büyükşehir Bld.Spor
Fenerbahçe - Denizlispor
Trabzonspor - Sivasspor
Ankaragücü - Diyarbakırspor
Kayserispor - Gençlerbirliği
Kasımpaşa - Bursaspor
Eskişehirspor - Manisaspor

19.Hafta

Diyarbakırspor - Trabzonspor
Antalyaspor - Beşiktaş
Sivasspor - Fenerbahçe
Gaziantepspor - Kayserispor
Manisaspor - Ankaragücü
Denizlispor - Galatasaray
Bursaspor - Eskişehirspor
Gençlerbirliği - Ankaraspor
Büyükşehir Bld.Spor - Kasımpaşa

20.Hafta
Fenerbahçe - Diyarbakırspor
Trabzonspor - Manisaspor
Ankaragücü - Bursaspor
Beşiktaş - Gençlerbirliği
Sivasspor - Denizlispor
Kayserispor - Galatasaray
Kasımpaşa - Antalyaspor
Eskişehirspor - Büyükşehir Bld.Spor
Ankaraspor - Gaziantepspor

21.Hafta
Diyarbakırspor - Sivasspor
Antalyaspor - Eskişehirspor
Denizlispor - Kayserispor
Manisaspor - Fenerbahçe
Gaziantepspor - Beşiktaş
Büyükşehir Bld.Spor - Ankaragücü
Galatasaray - Ankaraspor
Gençlerbirliği - Kasımpaşa
Bursaspor - Trabzonspor

22.Hafta

Trabzonspor - Büyükşehir Bld.Spor
Beşiktaş - Galatasaray
Fenerbahçe - Bursaspor
Ankaragücü - Antalyaspor
Sivasspor - Manisaspor
Kasımpaşa - Gaziantepspor
Diyarbakırspor - Denizlispor
Eskişehirspor - Gençlerbirliği
Ankaraspor - Kayserispor

23.Hafta

Antalyaspor - Trabzonspor
Kayserispor - Beşiktaş
Gaziantepspor - Eskişehirspor
Denizlispor - Ankaraspor
Manisaspor - Diyarbakırspor
Bursaspor - Sivasspor
Galatasaray - Kasımpaşa
Gençlerbirliği - Ankaragücü
Büyükşehir Bld.Spor - Fenerbahçe

24.Hafta

Trabzonspor - Gençlerbirliği
Ankaragücü - Gaziantepspor
Beşiktaş - Ankaraspor
Fenerbahçe - Antalyaspor
Manisaspor - Denizlispor
Sivasspor - Büyükşehir Bld.Spor
Diyarbakırspor - Bursaspor
Kasımpaşa - Kayserispor
Eskişehirspor - Galatasaray

25.Hafta
Kayserispor - Eskişehirspor
Antalyaspor - Sivasspor
Denizlispor - Beşiktaş
Gaziantepspor - Trabzonspor
Bursaspor - Manisaspor
Galatasaray - Ankaragücü
Büyükşehir Bld.Spor - Diyarbakırspor
Gençlerbirliği - Fenerbahçe
Ankaraspor - Kasımpaşa

26.Hafta

Bursaspor - Denizlispor
Trabzonspor - Galatasaray
Fenerbahçe - Gaziantepspor
Ankaragücü - Kayserispor
Manisaspor - Büyükşehir Bld.Spor
Sivasspor - Gençlerbirliği
Kasımpaşa - Beşiktaş
Eskişehirspor - Ankaraspor
Diyarbakırspor - Antalyaspor

27.Hafta
Antalyaspor - Manisaspor
Denizlispor - Kasımpaşa
Kayserispor - Trabzonspor
Gaziantepspor - Sivasspor
Beşiktaş - Eskişehirspor
Galatasaray - Fenerbahçe
Gençlerbirliği - Diyarbakırspor
Büyükşehir Bld.Spor - Bursaspor
Ankaraspor - Ankaragücü

28.Hafta

Büyükşehir Bld.Spor - Denizlispor
Trabzonspor - Ankaraspor
Bursaspor - Antalyaspor
Fenerbahçe - Kayserispor
Ankaragücü - Beşiktaş
Manisaspor - Gençlerbirliği
Sivasspor - Galatasaray
Eskişehirspor - Kasımpaşa
Diyarbakırspor - Gaziantepspor

29.Hafta

Antalyaspor - Büyükşehir Bld.Spor
Kayserispor - Sivasspor
Kasımpaşa - Ankaragücü
Gaziantepspor - Manisaspor
Denizlispor - Eskişehirspor
Beşiktaş - Trabzonspor
Galatasaray - Diyarbakırspor
Gençlerbirliği - Bursaspor
Ankaraspor - Fenerbahçe

30.Hafta

Büyükşehir Bld.Spor - Gençlerbirliği
Bursaspor - Gaziantepspor
Fenerbahçe - Beşiktaş
Ankaragücü - Eskişehirspor
Trabzonspor - Kasımpaşa
Manisaspor - Galatasaray
Sivasspor - Ankaraspor
Antalyaspor - Denizlispor
Diyarbakırspor - Kayserispor

31.Hafta

Eskişehirspor - Trabzonspor
Kasımpaşa - Fenerbahçe
Kayserispor - Manisaspor
Denizlispor - Ankaragücü
Gaziantepspor - Büyükşehir Bld.Spor
Beşiktaş - Sivasspor
Gençlerbirliği - Antalyaspor
Galatasaray - Bursaspor
Ankaraspor - Diyarbakırspor

32.Hafta

Büyükşehir Bld.Spor - Galatasaray
Bursaspor - Kayserispor
Fenerbahçe - Eskişehirspor
Ankaragücü - Trabzonspor
Denizlispor - Gençlerbirliği
Manisaspor - Ankaraspor
Sivasspor - Kasımpaşa
Antalyaspor - Gaziantepspor
Diyarbakırspor - Beşiktaş

33.Hafta

Kasımpaşa - Diyarbakırspor
Eskişehirspor - Sivasspor
Kayserispor - Büyükşehir Bld.Spor
Trabzonspor - Denizlispor
Ankaragücü - Fenerbahçe
Beşiktaş - Manisaspor
Gaziantepspor - Gençlerbirliği
Galatasaray - Antalyaspor
Ankaraspor - Bursaspor

34.Hafta

Büyükşehir Bld.Spor - Ankaraspor
Bursaspor - Beşiktaş
Gençlerbirliği - Galatasaray
Fenerbahçe - Trabzonspor
Sivasspor - Ankaragücü
Denizlispor - Gaziantepspor
Manisaspor - Kasımpaşa
Diyarbakırspor - Eskişehirspor
Antalyaspor - Kayserispor
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 07, 2009 12:55 pm

"Sana bayılıyorum Kewell"

07 Temmuz 2009 Salı * 13:00

Harry Kewell, genç yıldızımız Arda Turan'ın övgüsünü kazandı...

Arda Turan ülkesinden dönen Kewell'a “Avustralya ne kadar uzak?” diye sordu, “16 bin kilometre” cevabını alınca “Sana bayılıyorum abi. Bazıları 20 kilometreden gelmiyor” sözüyle Cassio Lincoln'e taş attı.

G.Saray'ın Zayton Cup'da Mısır'ın Al Ahly takımını 1-0 yendiği maçtan sonra akşam yemeği için bir araya gelen G.Saraylı futbolculardan Arda Turan, tercümanı yanına alarak Kewell'la sohbete tutuştu. Kewell'a “Avustralya buraya ne kadar uzak” diye soran Arda, “16 bin kilometre” cevabını alınca Avustralyalı futbolcunun elini öptü sonra haftalardır ortalıkta görünmeyen Lincoln'e “Bazıları 20 kilometre uzaklıktan aramıza gelemiyor” diye gönderme yaptı. Diğer futbolcular kahkahaya boğulurken Kewell “Lincoln beni ilgilendirmez” demekle yetindi.
sena05
sena05

"Sana ihtiyacımız yok"

07 Temmuz 2009 Salı * 09:03

Cassio Lincoln’ün yoluna sarı kırmızılı yönetim taş koydu...

Büyük umutlarla geldiği Galatasarayımızda sahadaki performansından çok saha dışındaki problemleriyle gündeme gelen Cassio Lincoln'ün yoluna sarı kırmızılı yönetim taş koydu. Cimbom, yeni sezon hazırlıklarını Bochum'da sürdürürken, Dortmund'ta bulunan ve hala tatiline devam eden sambacı yönetime “Kampa geliyorum” mesajı gönderdi ama beklemediği bir cevap aldı.

Takım arkadaşlarının 20 km. uzağında bulunan Lincoln, kampa katılmak için teşebbüste bulunup yönetime “Hocamla konuşup çalışmalara başlamak istiyorum” diye haber yolladı. Ancak kamptaki huzurun kaçmaması için işi sıkı tutan Futbol Komitesi'nin, Brezilyalı oyuncuya yanıtı net oldu: “Boşuna buralara gelme. Rijkaard'ın ve bizim ileriye dönük hesaplarımızda sana yerimiz ve ihtiyacımız yok.”

Yapacaklarım bitmedi
Takım arkadaşları yeni sezon için erken topbaşı yaparken, 13 gündür kampa katılmayan ve yönetimin FIFA'ya şikayet edip sözleşmesini fesh etmeye hazırlandığı Lincoln için başkan Adnan Polat da “Bizim için bitti. Bundan sonra Galatasaray formasıyla idmana bile çıkamaz” demişti.

Ülkesinden dönen ve Almanya'da keyif çatan Lincoln, menajeri Roger Wietmann aracılığıyla yöneticilere haber göndererek, “Galatasaray'da yapacaklarım var. Ben kafamdan Türkiye'yi silip atmadım. Rijkaard ile görüşmek ve hemen çalışmalara başlamak istiyorum” dedi.

Hamburg peşinde
Yöneticilerden çekindiği için menajerini kullanan Lincoln'e ise veto gecikmedi. Polat'ın ardından diğer yöneticiler de Wietmann'a FIFA'ya başvurma adına Lincoln'e kulüp bulması için tanıdıkları süreyi bildirdiler. Menajer Wietmann ise bu gelişmelerin ardından oyuncusuna kulüp bulmak için Almanya'da dört dönmeye başladı. Daha önce Lincoln'e 1.5 milyon Euro'luk bonservis bedeli teklifinde bulunan Labbadia'nın çalıştırdığı Hamburg, sambacı için Wietmann ile bugün bir görüşme yapacak.

eeed ihtiyacımız yokk
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 07, 2009 12:56 pm

Müzikli motivasyon

07 Temmuz 2009 Salı * 09:08

Frank Rijkaard, sarı-kırmızılı futbolcuları maçlara motive etmek ve stresten uzaklaştırmak için müzik kozunu kullanacak.

Teknik Direktörümüz Frank Rijkaard, sarı-kırmızılı futbolcuları maçlara motive etmek ve stresten uzaklaştırmak için müzik kozunu kullanacak. Oyuncuların mutlaka bir müzik kültürüne sahip olmalarını isteyen Hollandalı hocanın bu konuda yönetime bir rapor verdiği öğrenildi.

Barcelona'yı çalıştırdığı yıllarda bütün oyunculara müzik kültürü aşılayan dünyaca ünlü teknik adamın, sarı-kırmızılı futbolculara da kendi felsefesini öğretmeye çalışacağı bildirildi. Evinde çok büyük bir koleksiyonu bulunan Rijkaard'ın galibiyetlerden sonra Nirvana'yı, yenilgilerde ise yaşadığı stresten uzaklaşmak için hard rock türü müzikler dinlediği kaydedildi. Hollandalı çalıştırıcının kendi ifadesiyle hayatını değiştiren müzik grubunun ise İngiliz Pixies olduğu biliniyor. Rijkaard, Pixies'in en çok Doolitle albümünü beğeniyor. Tecrübeli teknik adamın en fazla sevdiği grup ise 70'li yıllarda çok popüler olan Sex Pistols...

Konser önerisi
Barcelona'da Şampiyonlar Ligi kupasını kazandıktan sonra sabaha kadar Morrissey ve The Smiths grubunun en çok sevdiği şarkılarını dinleyen Rijkaard, galibiyetlerin ardından coşkulu müzikler yerine slow türü tercih ediyor. Kazandığı maçlardan sonra genellikle Nirvaya'yı dinleyen Galatasaray'ın hocası, efsane grubun en çok, “Unplugged in New York” çalışmasını beğeniyor.

Galatasaraylı oyunculara müziğin motivasyon ve stresten arınma konusundaki önemini anlatacak olan Rijkaard'ın sarı-kırmızılılardan mutlaka bol bol müzik dinlemelerini isteyeceği belirtildi.

Barcelona'nın başındayken yerel müzik gruplarını da dinleyen Hollandalı teknik adamın, oyuncularına vakit buldukça konserlere gitmelerini de söyleyeceği vurgulandı.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 07, 2009 12:56 pm

İşte derbi haftaları

07 Temmuz 2009 Salı * 11:32

Süper Lig'de 2009-2010 sezonu fikstürü bugün çekildi.

Süper Lig'de 2009-2010 sezonu fikstürü bugün çekildi. Ataköy Olimpiyatevi'nde yapılan kura çekimine birinci ligde yer alan 18 kulübün temsilcileri katıldı.

Süper Lig'de yeni sezon 7-8-9 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak ve 9 Mayıs 2010'da oynanacak maçlarla tamamlanacak.

Ağustos ayı maçları 21.30'da başlayacak ve hava şartlarıne göre yeniden düzenlenebilecek. 20 Aralık'ta devre arasına girecek ligin ikinci devresi 22 Ocak'ta başlayacak. Milli Takımımız'ın Dünya Kupası bileti alması durumunda ise son hafta maçları daha erken oynanabilecek.

Kura çekimi sonrası Galatasarayımız'ın derbi maçlarının haftaları şu şekilde ortaya çıktı...

5. HAFTA: Galatasaray -Beşiktaş

10. HAFTA: Fenerbahçe - Galatasaray
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 09, 2009 6:42 pm

Mehmet Topal şoku

09 Temmuz 2009 Perşembe * 12:23

Galatasarayımızın genç futbolcusu Mehmet Topal, UEFA Avrupa Ligi 2. Turu'nda Tobol ile oynayacakları maçta sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek.

Galatasarayımızın genç futbolcusu Mehmet Topal, UEFA Avrupa Ligi 2. Turu'nda Tobol ile oynayacakları maçta sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek.

Almanya kampında çalışmalarını sürdüren Sarı-kırmızılılarda, 2 gün önceki çalışmada arka ayak baldırına aldığı darbeyle sakatlanan Topal'ın tedavisine hemen başlanmıştı. Bugün yapılan kontroller sonrasında ise Topal'ın, Kazakistan temsilcisiyle oynanacak 16 Temmuz tarihindeki ilk maça yetişemeyeceği öğrenildi.

Bu arada sağ üst ön ayak adalesinde sertleşme nedeniyle dünkü antrenmanda yer almayan Hakan Balta, bugün çalışmalarını takımdan ayrı sürdürdü.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 09, 2009 6:43 pm

G.Saray 1-0 Casablanca

08 Temmuz 2009 Çarşamba * 21:06

Galatasarayımız, Wydad Casablanca takımını 1-0 mağup etti.

Zayton Cup'ta ikinci maçlar bugün oynandı. Galatasaray'ın yanı sıra Almanya'dan Bayer Leverkusen, Mısır'dan Al Ahly Kairo ve Fas'tan Wydad Athletic Club Casablanca'nın katıldığı turnuvada Galatasarayımız, Wydad Casablanca takımını 1-0 mağlup etti.

Almanya'da düzenlenen organizasyonda Bochum'daki Lohrheidestadion'da oyanan karşılaşmada takımımıza galibiyeti getiren golü 43. dakikada Emre Çolak kaydetti. Ceza alanı dışından sol ayağıyla şık bir vuruş yapan Emre topu ağlara gönderdi.

Galatasarayımız, turnuvanın ilk maçında da Mısır ekibi Al Ahly'yi Barış Özbek'in penaltı golüyle 1-0 mağlup etmişti.

Günün diğer maçında ise Bayer Leverkusen, Al Ahly'yi 2-0 mağlup etti.

Zayton Cup Puan Durumu

1. Galatasaray 6
2. Bayer 04 Leverkusen 4
3. Wydad AC Casablanca 1
4. Al-Ahly Kairo 0
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 09, 2009 6:43 pm

"Savunmamızdan memnunum"

09 Temmuz 2009 Perşembe * 11:56

Rijkaard, Wydad Casablanca maçındaki oynumuzu beğendiğini söyledi.

Wydad Athletic Club Casablanca karşılaşması sonrasında bir basın toplantısı düzenleyen teknik direktörümüz Frank Rijkaard, iyi bir hazırlık maçı olduğunu belirterek, "Güçlü bir takıma karşı oynadık. Bizim için iyi bir hazırlık maçı oldu. Genç oyuncularımızla mücadele ettik. Bazı milli oyuncularımız da aramıza katıldı. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Bu maçta takımımı turnuvanın ilk maçından daha iyi buldum. Milli futbolcuların da takıma katılmasıyla beraber performansımız daha iyiye gidecek. Takımın savunmasından memnunum. Diri bir takıma karşı mücadele ettik, hataların olması normal" ifadelerini kullandı.

Hollandalı teknik adam, bir soru üzerine, Galatasaray'da çalışmanın kendisi için onur olduğunu belirterek, Galatasaray'da çok başarılı olacağına inandığını söyledi. Rijkaard, transferle ilgili soru üzerine de, şu anda transfer konuşmanın bir anlamı olmadığını ifade ederek, futbolcularının şu ana kadar tüm beklentilerine cevap verdiğini kaydetti.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 09, 2009 6:44 pm

Yeni sezon hazırlıkları sürüyor

09 Temmuz 2009 Perşembe * 14:49

Takımımız, yeni sezon hazırlıklarını Almanya'nın Bochum kentinde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Takımımız, yeni sezon hazırlıklarını Almanya'nın Bochum kentinde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Frank Rijkaard yönetiminde yapılan antrenmanda sakatlıkları bulunan Hakan Balta düz koşu yaparken, Mehmet Topal ise otelin spor salonunda çalıştı.

Futbolcular topla tekli çalışmalardan sonra birlikte pas çalışması yaptılar.

Shabani Nonda da takımla birlikte çalışırken, Serkan Çalık antrenmanın son bölümünde takıma katıldı.

Teknik direktör Rijkaard'ın bu akşam GS TV'ye kampın bir değerlendirmesini yapacağı bildirildi.

Öte yandan antrenmanda futbol toplarıyla taktik anlatan teknik direktör Rijkaard'ın, milli futbolculara Zayton Cup Turnuvası'ndaki son karşılaşma olan Leverkusen maçında forma vermesi bekleniyor.Kaynak: Anadolu Ajansı
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 09, 2009 6:46 pm

Aman Servet!

09 Temmuz 2009 Perşembe * 08:22

Takımımızda geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını sakatlıklarla geçiren ve yeni yeni sağlığına kavuşan Servet Çetin’in, önceki gün yaptığı bir hareket tartışma konusu oldu.

Takımımızda geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını sakatlıklarla geçiren ve yeni yeni sağlığına kavuşan Servet Çetin'in, önceki gün yaptığı bir hareket tartışma konusu oldu.

Takımının Almanya kampında kapıları kilitli olan idman sahasına girmek için yaklaşık 2 metre boyundaki çitlerin üzerinden atlayan milli futbolcu yürekleri ağızlara getirdi.

Kendini ateşe attı

Yıldız savunmacı, boyunu aşan bu tel çite tırmanıp, atlarken takılarak ciddi biçimde yaralanabilirdi. Ayrıca, kırık nedeniyle uzun süre sahalardan ayrı kalmasına yolaçan tarak kemiğinin üzerine atlayıp yük bindirerek, yeni bir sakatlığa davetiye çıkaran tecrübeli oyuncu bu davranışının yol açabileceği aksiliklerden de şans eseri kurtuldu.

Marsilya'nın 8 milyon Euro önerdiği Servet'in olası yeni bir sakatlığı hem kulübünü zor durumda bırakacak, hem de kendisinin gündemdeki transferini de iyice tehlikeye atacaktı.

Bir an önce formasına kavuşabilmek amacıyla yaz aylarını tatil dahi yapmadan geçiren sarı kırmızılı yıldızın bu davranışı konusunda Galatasaray Kulüp Doktoru ve yöneticileri yorum yapmaktan kaçındı. Kulüp doktoru Murat Çevik, olayı görmediklerini belirtirken, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ise konudan haberdar olmadıklarını ama Servet'in uyarılması gerektiğini dile getirdi.

Dikkatsizliklerinin bedelini ödediler

· F.Bahçe'nin G.Saray'ı yendiği bir derbi sonrası formasını tribünlere atmak isteyen Volkan Demirel kayıp düşünce sağ kolu çıkmıştı.
· Rüştü F.Bahçe'de oynarken, bir Beşiktaş maçı öncesi falçatayla kramponlarını temizlerken elini kesmiş ve forma giyememişti.
· İbrahim Üzülmez evinde bir kaza sonucu sol aşil tendonunu kesmişti. Beşiktaşlı futbolcunun eşiyle kavga ettiği için cam sehpaya tekme attığı iddia edilmişti.
· Sahada arkadaşlarıyla tartışıp hırsını alamayan G.Saraylı Hasan Şaş, soyunma odasında cama yumruk atınca bileğini kesmiş ve bir süre oynayamamıştı.
· Beşiktaşlı eski futbolcu Gökhan Keskin, bir milli takım kampında terliksiz girdiği duşta kayıp çapraz bağlarını koparmıştı.

Burhan USLU

Sporcu riskten uzak durmalıdır

SPORCULARA, tatil mevsimlerinde veya devre arasında, yaptığı spora zıt olan sportif aktivitelerde bulunmaması önerilir. Bir futbolcuya veya basketbolcuya, kayağın, snowboardun riskli olduğu anlatılır. Bunun yanında tabii sporcunun belirli aktivasyonlar ve atraksiyonlar yapması gereklidir. Mesela atletizm, uzun koşular yapabilir, engel atlayabilir. Amaa bu engel hiçbir zaman kendisi için risk yaratacak, bir engel olmamalıdır.

Hiçbir zaman bir telin üzerinden atlanmaz. Herhangi bir ufak tehlikeli işlem sonrası, hem sporcunun spor hayatı riske girer, hem kulübü, hem Türk sporu mağdur olabilir. Bir sporcu yapacağı hareketlerde, daima kendisini, kulübünü ve Türk sporunu düşünmek zorundadır.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 4:13 pm

Ultraslan'dan Çin'e protesto

11 Temmuz 2009 Cumartesi * 16:16

Sincan'daki olayları protesto eden Galatasaray taraftar grubumuz "Ultraslan" Tarabya'da bulunan Çin Başkonsolosluğu önünde toplandı.

Sincan'daki olayları protesto eden Galatasaray taraftar grubumuz "Ultraslan" üyesi yaklaşık 50 kişi, Tarabya'da bulunan Çin Başkonsolosluğu önünde toplandı.

Taraftarlarımız, meşaleler yakıp sloganlar atarak Çin'in uygulamalarını protesto etti.

Çin mallarını boykota davet eden grup olaysız dağıldı.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 4:16 pm

Rakibimiz Leverkusen

11 Temmuz 2009 Cumartesi * 12:36

Galatasarayımız yeni sezon hazırlık çalışmalarını Bochum da bu sabah basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, yeni sezon hazırlık çalışmalarını Almanya Bochum da bu sabah basına ve taraftara kapalı olarak yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Frank Rijkaard, Johan Neeskens, Nezih Ali Boloğlu, Albert Roca, Carlos Cuadrat yönetiminde, yerel saatle 10.30'dan itibaren başlayan çalışma yaklaşık 1 saat 10 dakika sürdü.

Yağmur altında yapılan çalışma ısınma egzersizleri ile başladı. Antrenmanın ana bölümünde ise teknik çalışmalar gerçekleştirildi.

Harry Kewell, kondisyoner Albert Roca'nın verdiği program doğrultusunda sahada özel bir çalışma gerçekleştirdi. Ayak parmağındaki tırnak batması nedeniyle Ayhan Akman bugünkü çalışmaya katılmadı.

Mehmet Topal'ın tedavisi sağlık ekibi eşliğinde çift seans olarak sürdürülüyor. Galatasaray, bu akşam saat 20:00'da (TSİ 21:00) ise Zayton Cup üçüncü maçında Bayer Leverkusen ile karşılaşacak. Bu maçın ardından Galatasaray kafilesi özel uçakla Türkiye'ye dönecek.

FİNAL MAÇIMIZ

Zayton Cup'ta final maçı bu akşam... İlk iki maçını kazanarak 6 puanda olan takımımız Galatasaray ile 1 galibiyet 1 beraberlik alarak 4 puanda olan Bayer Leverkusen final maçında karşı karşıya geliyorlar.

Bu akşam Türkiye saatiyle saat 21:00'de başlayacak olan maç Lohrheidestadium Wattenscheid'da oynanacak.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 4:17 pm

Gidecekler belli oluyor

11 Temmuz 2009 Cumartesi * 08:36

Frank Rijkaard’ın önceki gün kadroyu 25 kişiyle sınırlı tutacağını açıklamasından sonra gözler, kamp sonunda elenecek oyunculara çevrildi.

Frank Rijkaard'ın önceki gün kadroyu 25 kişiyle sınırlı tutacağını açıklamasından sonra gözler, kamp sonunda elenecek oyunculara çevrildi.

PAF'dan gelen 6 oyuncudan sadece Emre Çolak ve Serdar Eyilik'i kadroya alma kararı veren Hollandalı teknik adamın, Emirhan, Erhan, Caner ve Cem Sultan konusunda olumsuz görüş belirttiği öğrenildi. Ayrıca Volkan Yaman, Özgürcan, Erhan Şentürk'ün de gözden çıkarıldığı bildirildi. Rijkaard'ın kararına göre Orkun, Aykut ve Fırat üçlüsünden biri liste dışında kalacak. Bu arada UEFA'ya dün ilk liste bildirilirken sadece yeni transfer Keita kadroya dahil edilmedi. Galatasaray'da dün yöneticiler, teknik ekip ve futbolcular akşam antrenmanının ardından “Show Star 2008” isimli müzikali izleyerek stres attılar.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 4:19 pm

"Bütün başarılara talibiz"

11 Temmuz 2009 Cumartesi * 08:35

Hollandalı Teknik Direktörümüz Rijkaard, GS TV'de iki haftalık süreyi değerlendirdi, 4-3-3 sistemini değiştirmeyeceğini vurguladı.

Hollandalı Teknik Direktörümüz Rijkaard, dün akşam GS TV'de iki haftalık süreyi değerlendirdi, 4-3-3 sistemini değiştirmeyeceğini vurguladı, kafasındaki kadroyu 25 kişi olarak açıkladı. İşte Rijkaard'ın konuşmalarından satır başları: 'Futbolcularımdan memnunum. 2-3 haftadır beraberiz. Her geçen gün üzerine koyarak gidiyoruz. Tobol maçına hazırız. Çünkü ona hazır olmalıyız, tabii başka seçeneğimiz de yok. Çekinmediğimiz bir takım. Gruplara kalacağımıza eminim. Gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz.'

'Oynadığımız bütün hazırlık maçlarında 4-3-3 sistemiyle oynadık. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadık. Taktiksel ve fiziksel konuda sıkıntılı olduğumuzu düşünmüyorum'

'Gençlerimiz A takımla antrenman ve çalışma imkanı buldular. Dolayısıyla bizim de onları görme şansımız oldu. Bu da takım için büyük bir avantaj. Kafamdan geçen sayı 25 kişilik kadro.'

'Keita çok kaliteli bir futbolcu hem forvet hem sağ açık olarak oynuyor. Keita gibi kaliteli ve tecrübeli bir oyuncuya ihtiyacımız vardı.'

'Şu anda transfer dönemi kapandı diyemem. Bu konuyla yetkili kişiler çalışmalarını sürdürüyor. Transfer ihtiyacım olursa yönetim kuruluyla görüşürüm. Her türlü başarıya talibiz. Öncelikli hedefimiz iyi futbol oynamak. Taraftarımıza güzel futbolun keyfini tattırmak.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 4:20 pm

"Tam istediğim sistem"

11 Temmuz 2009 Cumartesi * 08:33

Takımımızın kampında dün Uğur Uçar basının karşısına çıkarak soruları yanıtladı.

Takımımızın kampında dün Uğur Uçar basının karşısına çıkarak soruları yanıtladı. Uzun süren bir sakatlığın ardından sahalara dönmeye hazırlanan Uğur, teknik direktör Frank Rijkaard'ın oynattığı sistemin tam istediği sistem olduğunu ifade ederek, “4-3-3 bizim daha çok atağa çıkmamızı gerektiren bir sistem. Hocamız görev verirse en iyi şekilde oynarım” diye konuştu.

Genç oyuncu ayrıca geçen sezon yaşadığı ağır sakatlığın geçtiğini de belirtti ve “Bu kamp benim için iyi oldu. Yoğun tempoda çalışıyorum. Oynadığım maçlar iyi bir hazırlık dönemi geçirmeme neden oluyor” ifadelerini kullandı.
sena05
sena05

MesajKonu: Geri: Galatasaray   Galatasaray - Sayfa 2 EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 4:23 pm

İlk kupa geliyor

11 Temmuz 2009 Cumartesi * 08:44

Takımımız Zayton Cup’taki üçüncü maçında bu akşam Bayer Leverkusen ile karşılaşıyor.

Galatasarayımız, Frank Rijkaard ile ilk kupasına çok yakın. Zayton Cup'ta daha önce Al Ahly ve Wydad Casablanca'yı 1-0'lık skorlarla yenen Sarı-Kırmızılılar, bugün üçüncü maçında Bayer Leverkusen ile karşılaşıyor. Alman takımı Al Ahly'yi 2-0 yenmiş, Casablanca ile 3-3 kalmıştı. Maçtan beraberlik dahi çıksa Galatasaray, Zayton Cup'ı kazanacak. Cim Bom'un, UEFA Avrupa Ligi macerası öncesi bu önemli mücadelesi TSİ. 21:30'da ‘D Smart D Spor'dan canlı yayınlanacak.

Galatasaray
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki